Modli sa a ..... šaría!

Autor: Ivana Hečková | 23.10.2014 o 21:15 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  1846x

Šaría. Moslimské právo, ktoré je nadradené nad každy zákon. Muž je pánom domu, rodiny, tvorstva. Žena musí vždy chodiť zahalená na verejnosti, nesmie pracovať ba dokonca šoférovať automobil.Za všetko zlé čo ju postretne si môže sama a je za to vinná. Muž si vyberá manželku a otec dievčaťa ( ktorý je mimochodom tiež muž) vyberá ženícha pre svoju dcéru. Ona nemá za úlohu nič iné len súhlasiť.....

Dnes mi behá celý deň po rozume príbeh, ktorúý som si vypočula od mojej známej. Je to taký síce stručný, ale myslím si, že výstižný príklad toho, ako sa mladá žena (nemoslimka) veľmi ľahko môže dostať do bezvýchodiskovej situácie...

 Stretávka po 20 rokoch zo strednej školy. Všetky prišli, len ona nie. Vždy energická, mladá žena, ktorá milovala život, zábavu a priateľov sa nezúčastnila takejto udalosti. Neposlala ani žiadnu správu, žiadne ospravedlnenie svojej neprítomnosti. Zrazu počas večera zapípala sms. V správe stálo: ,,Prepáčte ale nemôžem sa zúčastniť, pretože už 10 rokov nepijem alkohol." Všetci zostali zarazení. Každému bolo z výhovorky hodnej 10-ročného dieťaťa jasné, že niečo nie je v poriadku. Jediné čo nej vedeli, bolo, že sa vydala za istého Egypťana a žije vo Viedni. Dievčatá sa rozhodli, že jej zavolajú a spýtajú sa jej, prečo neprišla. Telefón zvonil hodnú chvíľu. Nakoniec sa ozval známy hlas, ktorý však bol trochu iný. Bolo z neho cítiť nervozitu, strach, podradenosť. Akoby niekto pri nej celý čas stál so zdvihnutým prstom a ona musela zvažovať každé svoje slovo. Asi 10-krát zopakovala aká je šťastná a ako miluje svoju rodinu. Ani sama neverila tomu, čo vravela a očividne sa snažila vsugerovať to im aj sebe.... Po zložení telefónu každému behal mráz po chrbte a v hlave sa rojili myšlienky a množstvo otázok. Prečo dovolila, aby ju niekto takto ovládal? Naozaj ešte stále žije vo Viedni? Uvidí ešte niekedy svoju rodinu na Slovensku? Ako je možné, že v 21. storočí sa stále stretávame s takouto neprávosťou v mnohých arabských krajinách?

Mnoho žien najmä Sloveniek, sa nechá zlákať na túto nenávratnú cestu. Veď povedzte, odolali by ste krásnemu, sexi opálenému exotickému fešákovi s dokonalým telom, ktorý je navyše aj rozprávkovo bohatý? Navyše vám každučký deň šepká do uška ako vás miluje a zahŕňa vás drahými darmi a luxusom. Potom zrazu vytiahne prsteň s tým najväčším kameňom a požiada vás o ruku. A vy sa vznášate v oblakoch. Síce ste si vysnívali svadbu v kostole, no s ním vám postačí aj na úrade. Stále sa nachádzate na Slovensku a všetko je krásne! 

Žijete si spolu v normálnom manželstve a tak, prirodzene, prídu na rad deti. No a na jeho šťastie sa chlapec narodí hneď na prvýkrát. Pár rokov počká a potom začne ševeliť o tom, ako by ho rád predstavil svojej rodine, ukázal mu svoju rodnú dedinu a vás navždy ovládol. Jasné, to posledné nikdy nahlas nepovie...

Vy súhlasíte, veď dovolenka nezaškodí. Prídete tam a vidíte jeho svet. Zahalené ženské tváre, kamenné výrazy a nekonečné pocty Alahovi. Stále si však myslíte, že on je iný. Problém nastane v tej chvíli, keď sa chcete vrátiť domov a... on nie! A práve tu zaúraduje poistka, ktorú si zaobstaral aby vás pri sebe udržal a tou je syn. Ako vieme, celý štát sa riadi moslimským zákonom a ten hovorí, že deti patria otcovi. A on tiež dobre vie že medzinárodné zmluvy s európskymi krajinami sú na takej úrovni, že vlastne ani nie sú. A tak materinský pud prinúti ženu vydržať, konvertovať na islam, navliecť na hlavu burku a prežiť svoje pozemské putovanie v malom pekle na Zemi.

Možno by pomohla osveta, uvedomenie si nebezpečenstva ale stretnutie so ženami, ktorým sa podaril ten zázrak a ušli z tohto sveta. Je ich naozaj málo a ak aj existujú, žijú v strachu a poznačené tým, čo zažili. Budia sa zo snov a dúfajú, že už nič také nezažijú.

Okolo nás, našťastie sú aj relatívne veselšie príbehy, možno rozumnejšie ženy. Jedna konkrétne je síce vydatá za moslima ale nekonvertovala na islam a ani nebude, je kresťanka. Oslavujú kresťanské aj moslimské sviatky, nenosí burku a keď sa jej spýtate na otázku, či sa chystá na návštevu do rodnej krajiny svojho manžela odpovie: ,, Zbláznili ste sa?! Veď to je jednosmerná cesta!"

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fašisti oklamali konzervatívcov, o potraty im nejde

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

EKONOMIKA

Rakúska pošta potrebuje ľudí, hľadá ich aj na Slovensku

Priemerný plat zamestnanca Slovenskej pošty je 727 eur.


Už ste čítali?